Nis 16, 2024, 10:19 öö

Haberler:

Siteniz Guncelleniyor... 2020

Break Dans Tarihi

Başlatan Leila, Mar 17, 2018, 05:58 ös

« önceki - sonraki »

Leila

Sokak dansı olarakda adlandirabilirz bu tarz dansları yapana t boy yada terraki boy diyebiliriz bayanlara kızlara ise tgirl deniyor terraki girl olarakda bilinirler ama aslında bunları djlerle beraber yapılarak rapperlera verilan genel ad olmuştur. Brak dans kültürü 1980 yıllarının başında olarakda bilinsede genel bir tarih tam anlamıyla verilemez 1970 lere kadar indmektedir.
 Tabi bununlar birlikde sokak dansı adı diye nitelinsede sokak kultuirune büyük bir etkisi olmuştur bununla birlikde break dans fanzati versiyonlarida eklenmiştir.

Break Dans tam anlamıyla sokak kültürü demektedir. Bunu yaşıyan grafiti ve dj'ıng tarzlarinida birbirinede eklemiştir. Kim kime göre break dans ve rap kültürü olarak eklensede buna tam olarak bir anlam kazanamaz.

Break dans B-boying and b-girling diyede kendi aralarindada adlandırır. kjime göre neye göre yine soyletelim bazı Batı kültürlerinde daha farklı olsada güney amerikada farklı bir hal almıştır. Avrupada fazlada eski populetini yitirmiştir.

Break dansı tarzı dans edecek kişinin çevresinde tarz yani çember olustururler tek tek footwork yapar. Bunlar dans eden kişiye ritim ve tarz yani ritim'e ayak uydurmaktadir.

Aşağıdaki video'da 1984 tarzlarına uygun break dans konseptini izleyebilirsiniz..

https://www.youtube.com/watch?v=Lj5O-LMW6uU

Şimdi sizlere break dansı wikipedia sitesinde alipda sunmak biraz saçma olur her tarz farklı bir kültür içine girip yapılandığı için yok efendim şöyle böyle gibi yaptırımlar eskide kalmıştır..

Break dans tahricesi kısaca özetlemek gerekirse böyle ama ileri yonuk yaptırımlar gibi örnekleri sizlerle paylaşacağız...