Nis 19, 2024, 03:10 ös

Haberler:

Siteniz Guncelleniyor... 2020

Kolera - Doğru Ve Eğri

Başlatan Leila, Nis 04, 2018, 03:23 ös

« önceki - sonraki »

Leila

Evim kadar yaşadığım şehir yüz ölçümü birkaç metrekare agorafobik oldum
sokağa çıksam gelecekler üstüme üstüme bir de üstüne boğa gibi süzen gözleriyle bakacaklar yüzüme
caddelerde pimi çekilmiş bombalar hasbel kader değsen ona ulan avrat der seni parçalar
kendini adam sanar bir de at avrat silahla efendiliğini takın adam be konuşmuyorsun karınla.
Yalan bir ite bir de bedduaya benzer gezentidir
çok gezer sahibi kimse ona döner keser döner sap döner orak döner boyun gider zaman her şeye kadir alır verir hayat dener.
Senden ne istediysem sade istediğimi ver canımı sıkar alternatifler istediğimi ver açık değilim fikrine bilirim ne istediğimi ben yapmam istişare her önüme gelenle katiyyen

[Nakarat]
Biri söyler biri inanır kimi ölçer lafı tartar inanmaz çok söz dolanır dolaşır yalan ve doğrunun arası bulunmaz.
Bulabilene aşk olsun doğruyu asla eğriye değişmem. Rast giderim rast bilirim ben rüzgara karşı döner değirmen.

Ne istedin ne oldu ne bekledin ne buldun erişemeyince düşüne için uktelerle doldu eski elbiseni giysen döner misin ki eskiye değişir zaman değişirsin ziyadesiyle gökkuşakları bile renklendirmiyor dünü üzerine basıp ezdiğim bu doğum günü doğmak için muhteşemdir güz günü sonbahar kızı aşık oldu yaz günü birleşti yıkılan düşü.
Mevsimlik bir çiçek değilsin her yıl mevsimindesin iklimler senin yazı da kışı da seversin kocaman bir çınarsın da şu kalbime sığarsın dalına altın arılar konar da sen kovarsın.
Dur desen de durmuyor hayat geç desen de geçmiyor zaman çoğu zaman sabrına yeniktir insan.Bir kapıdan girip diğerinden çıkmaktır cihan.Helal sana günün geçerse etmeden figan.

[Nakarat]
Biri söyler biri inanır kimi ölçer lafı tartar inanmaz çok söz dolanır dolaşır yalan ve doğrunun arası bulunmaz.
(X 2)
Bulabilene aşk olsun doğruyu asla eğriye değişmem.
Rast giderim rast bilirim ben rüzgara karşı döner değirmen